Amsterdam Vlog & Snapshots

11:10 AM↓↓↓ Check out pictures from the trip down below ↓↓↓

AMSTERDAM!!! I have never been there before so this was my first time. After finishing uni in Scotland last July, seeing my Scottish besties Anna and Kerry everyday wasn't an option anymore. I moved back to Estonia, Anna moved to Amsterdam to be an au pair and Kerry stayed in her hometown in Scotland. Therefore, this March we decided to meet up in Amsterdam so we could catch up and me and Kerry could explore Amsterdam while we're at it. Anna had to work during the day, but she still made time to see us in the evenings and whenever the kids were in kindergarten/school etc. We arrived on Monday afternoon, settled in at the hotel, saw Anna for a few hours and made plans for the days ahead. After, me and Kerry went to get dinner and walk around in city centre a little bit. Later, we met up with Anna and her friend Hannah to get some beers and have a proper catch up, which was basically it for the day. 
On Tuesday me and Kerry went to this hipster breakfast place called The Breakfast Club. We also went to see the iAmsterdam sign, did a little bit of shopping (OK a lot😁) and just explored the city centre. After a tiring day of walking around we went back to the hotel to freshen up and later we met up with Anna and Hannah again to go to this really cool food court place, which had loads of different food stalls and live music. It was buzzing with people and it was so hard to choose what to eat cause everything looked amazing. Just before everything started closing down we decided on chicken kebab pitas and they were the best choice ever - so yummie! 
On Wednesday morning me and Kerry wanted to get pancakes and Anna suggested we try Mook pancakes (apparently they're the best in Amsterdam), so of course we had to get them. I got mine with berries and chocolate and Kerry got hers with maple syrup and bacon. FOOD COMA! I think we sat there for like 2 hours cause we were so full and it was pouring rain outside so we didn't want to leave haha. Also, we didn't know what to do for the rest of the day, but we decided to go check out the Central Station and meet Anna there to go to the north Amsterdam. We had to take a free 5-minute ferry to get to the north side and it was so different from the city centre. It was so much more quiet and residential. As it was still raining we didn't want to walk around for ages so we stepped into the first bar/cafe we saw. Anna had been talking about these weird deep fried mashed potato and meat balls, called bitterballen, for ages so we figured it was the perfect time to try them. They were definitely weird, but also tasty haha.  After it had stopped raining we went back to the city center and go for a walk in one of the biggest parks in the city - Vondelpark. I honestly felt like I was on a tropical island or something cause we saw parrots and other birds I've never seen before - like helllooo? do you not like warmth? Later on we went for dinner (pizza and beers hehe), but we also went to see the Red Light District. I was honestly shocked - I never thought it would be as bad as it was. But whatever, don't even wanna think about it. 
Sadly this was our last night in Amsterdam. On Thursday Kerry had to catch her flight and I had to get on my bus to Brussels (post coming soon!), but it was so good seeing my Scottish girls again! Hopefully you like the vlog - this is the first time I've ever filmed and edited a video myself so be nice haha! PS: Sorry for the long post. Peace 🖤

↓↓↓ Amsterdami pildid leiate alt poolt ↓↓↓

AMSTERDAM!!! Ma pole seal kunagi varem käinud, nii et see oli mu esimene kord. Kui ma eelmise aasta juulis Šotimaal ülikooli lõpetasin, siis mu kahe šotisõbranna igapäevane nägemine polnud enam võimalik. Mina kolisin tagasi Eestisse, Anna kolis Amsterdami lapsehoidjaks ja Kerry jäi oma kodulinna. Selle aasta märtsis me siis otsustasime, et saame Amsterdamis kokku ja me Kerryga saame samal ajal Amsterdami avastada. Anna pidi küll töötama kõik päevad, aga me ikkagi nägime teda õhtuti ja vahepeal ka siis, kui lapsed koolis/lasteaias olid. Me jõudsime Amsterdami esmaspäeva pärastlõunal, seadsime end hotellis sisse, nägime Annat paar tundi ja tegime järgmisteks päevadeks plaani. Hiljem läksime me Kerryga õhtust sööma ja natuke linna avastama. Pärast saime uuesti Anna ja ta sõbranna Hannahga kokku, võtsime paar õlle ja muljetasime. Rohkemat me see päev ei teinudki.
Teisipäeval me läksime Kerryga ühte väga hipster hommikusöögikohta The Breakfast Club, nägime ära iAmsterdam kirja? sildi? vaatamisväärsuse?, natuke (OKEI palju😁) shoppasime ja jalutasime linnas niisama ringi. Pärast väsitavat päeva läksime viskasime asjad hotelli ära ja saime Anna ja Hannahga kokku, et minna ühte söögikohta, mis oli tehtud vanasse trammidepoosse ja seal oli kümneid erinevaid toiduputkasid ja baare. Mängis live muusika, inimesed jutustasid ja väga raske oli valida, mida süüa, sest kõik nägi imehea välja. Lõpuks kui putkad sulgema hakkasid otsustasime viimasel hetkel kana kebabi pitade kasuks, ja see oli parim valik - nii maitsvad!
Kolmapäeva hommikul tahtsime me Kerryga pannkooke ja Anna soovitas kohta Mook pancakes, kus pidid olema Amsterdami parimad pannkoogid, nii et me ilmselgelt pidime neid proovima. Mina võtsin pannkoogid marjade ja šokolaadiga ning Kerry võttis peekoni ja vahtrasiirupiga. TOIDUKOOMA! Me vist istusime seal mingi 2 tundi vähemalt, sest kõht oli nii täis ja me ei tahtnud õue vihma kätte minna. Plus me ei teadnud mida teha ülejäänud päevaga, aga lõpuks otsustasime üle vaadata Central Stationi ja seal saime ka kokku Annaga, et minna põhja Amsterdami. Sinna pidime sõitma 5-minutilise tasuta praamiga ja põhja Amsterdam tundus nii teistsugune kesklinnast, palju rahulikum ja pigem elurajoon. Kuna õues sadas padukat, siis me väga kaua ringi jalutada ei tahtnud ja astusime esimesse baari/kohvikusse, mis tee peale jäi. Anna oli meile mitu päeva rääkinud mingitest imelikest fritüüritud kartulipudru- ja lihapallidest (bitterballen), mida me siis lõpuks otsustasime proovida. Olid jah imelikud, aga maitsvad ka. Lõpuks, kui vihm oli lõppenud, läksime tagasi kesklinna, et jalutada linna ühes suuremas pargis - Vondelpark. Ma reaalselt tundsin seal nagu oleksin kuskil troopilisel saarel, sest nägime seal papagoisid ja muid huvitavaid linde, keda mitte kunagi varem näinud polnud, nagu hallooo kas teile ei meeldi soojus??? Õhtul sõime pitsat ja jõime õlut ning vaatasime punaste laternate tänava kah ära. Ma sain mega kultuurišoki, sest ma kunagi ei arvanud, et see on nii hull nagu ta tegelikult oli. Aga see selleks. 
Kahjuks oli see meie viimane õhtu Amsterdamis, sest neljapäeval pidi Kerry oma lennule minema ja mina bussiga Brüsselisse (postitus tuleb varsti!), aga megatore oli jälle näha mu šotitüdrukuid! Loodan, et teile meeldib mu video - see oli esimene video, mida olen ise filminud ja kokku pannud, niiet olge helded mu vastu haha! PS: Vabandan pika postituse pärast! Peace 🖤


Me and Kerry


First dinner in Amsterdam

iAmsterdam SignAt The Breakfast Club

Me, canals & bikes

Shopping!!!

Delicious chicken kebab pitas

Mook pancakesAnna and Kerry

Bitterballen


Fun in the park

You Might Also Like

0 comments

Facebook

Lookbook